1982 yılında almanya da gurbetçi bir ailenin kızı olarak doğdum. Anaokuldan itibaren tüm okul hayatım ve eğitimlerimi almanyada tamamladım.

2007 yılında Almanya’da Hannover Tip Fakültesi’nden mezun olduktan sonra meslek hayatıma Dahiliye İç hastalıkları Bölümünde başladım. Acil Servis, Yoğun Bakım, Gastroenteroloji ve Kardiyoloji rotasyonlarım oldu.

 

Bu süreçte modern tıbbın akut hastalıklarda başarılı olduğunu ama söz konusu kronik hastalıklar olunca maalesef sadece semptomları ilaçlarla bastırdığını gördüm. Hastalıkların sebebi aranmıyordu, iyileşmenin bu şekilde gerçekleşmesinin neredeyse imkansız olduğunu farkettikten sonra çok değerli başhekimlerimizle de bu konuyu konuşur olduk.

Aslında bütünsel ve rejeneratif tedavi alanına ilk yönelmem yoğun bakım hastalarına başhekimimizle beraber yaptığımız vizite esnasında gerçekleşti:

Yoğun bakımda hastanın vücut ısısı yükselmişti ve ateş düşürücü ilaç verilmesi için hemşirelere imza verdik. Başhekim yardımcısı o an dedi ki:

“Aslında biz biliyoruz ki bu hastanın 40 dereceye kadar ateşlenmesine müsaade etsek, kendini çok daha hızlı toparlayaca k ve iyileşecek. Ama prosedür gereği bu sistemden çıkamıyoruz ve bunları uygulamaya mecburuz. Siz daha gençsiniz doktor hanım, gözlerinizi açın ve bakış açınızı genişletin, Gerçek Tıp Modern tıbbın çok daha ötesinde. “

 

Ve benim bütünsel ve rejeneratif Tıp alanında araştırmalarım başlamış oldu.

Tüm eğitimlerimi Almanya da tamamladıktan sonra bu yeni tedavi metodlarını İstanbul da kendi muayenehanemizde başlattım.

 

Evet gerçektende insan bedeni çok muhteşem bir şekilde yaratılmış, çok ince işliyor ve yaşamak için proğramlanmış.

Kendi için de tamir ve yenilenme mekanizmaları mevcut. Bu tamir ve yenilenme mekanizmalarını hücresel boyutta çalıştırıp size bambaşka tedavi metodları sunuyoruz.

 

Sevgiler,

Dr. Esra Güdük