Otonom Sinir Sistemi biz fark etmeden vücudumuzun yaşaması için bir çok fonksiyonunu yönetiyor: nefes alıp vermek, sindirim sisteminin çalışması, kan dolaşımının  ve basıncın kontrolü bunlardan bazıları. Bilincimizden bağımsız bir şekilde işlevini gördüğü için, Otonom Sinir Sistemi ismini haklı olarak taşıyor bu sistem.

Biz stresli veya tehlikeli bir durum yaşadığımızda, Otonom Sinir Sistemi devreye girer ve kendini ya savaşmaya, ya da kaçışa hazırlar. Bu durumda vücut farklı tepkiler ve reaksiyonlar gösterir, gözbebeklerimiz büyür, kalp atışımız hızlanır ve kaslar gerilir.

Bedenimizdeki bu tepkileri ölçebiliyoruz.

 

Kaslar bu yöntemde merkezi bir konumdadır. Muayenemizin temelini kineziyolojik kas testleri oluşturur.

 

Otonom Sinir Sistemi‘nin regülasyona, yani kendi kendini düzenlemeye açık olması ve blokajların bulunmaması sağlığımızın temelini oluşturur. Şayet bu sistemde bir blokaj varsa, test metotlarımızla bu blokajın sebebini (gıda intoleransı, ağır metaller, parazit, bakteri, virüs, mantar ,stres, psikolojik nedenler, korkular vs.) tespit edip, gereken tedavi sürecini belirliyoruz.

‘Otonom Sinir Sistemi Cevabı’ her birimizde farklı ve bireysel tepkiler verdiği için, hem değerlendirmemizi, hem de tedavi sürecimizi tamamen kişiye özel olarak  belirleyip uygulamaktayız.

Yediğiniz, içtiğiniz gıdalardan, kullandığınız bakım ürünlerinden numune getirmenizi rica ediyoruz.

Bunların size dokunup dokunmadığını test ediyoruz.  Hangi destekleyici unsurların size kuvvet verdiğini veya rahatlattığını belirliyoruz. Ayrıca bedeninizde hangi parazit, mantar, bakteri ve virüs dengeyi bozduğunu tespit edebiliyoruz. Bu metod ile tümüyle kişisel bir plan oluşturabiliyoruz.